Bachova květová terapie

Bachova květová terapieBachova květová terapie pomáhá pozitivně zvládat emocionální nároky denního života a nastolit vnitřní rovnováhu.

Esence (ve formě kapek), z divoce rostoucích květů a keřů, pomáhají zvládat lidské emoce jako jsou různé typy strachu a obav, nejistota, nerozhodnost, osamělost, žárlivost, nedostatek odvahy, netrpělivost, stres z velké odpovědnosti, poruchy spánku apod. Metodu objevil Dr. Edward Bach (1886 - 1936) lékař a bakteriolog z Londýna. Dnes ji s oblibou používají miliony lidí ve více než 70-ti zemích světa.

Jak probíhá setkání?

Na začátku terapie probíhá rozhovor s terapeutem, ptám se co Vás trápí, jaký problém na úrovni Vaší psychiky přicházíte řešit. Na závěr vyberu vhodné esence a připravím Vám lahvičku s kapátkem pro domácí užívání. Zásobní lahvička má 50 ml, dávka vydrží na cca 1 měsíc.

Terapie je bez jakýchkoliv vedlejších účinků, nemá kontraindikace s jinou léčebnou metodou - naopak je velmi dobře doplňuje tím, že podporuje Vaši mysl v pozitivním vnímání světa. Její předností je, že kapky jsou přírodního původu, jsou bezpečné a naprosto snášenlivé. Proto mohou být bez obav užívány i dětmi.

Komu mohu pomoci?

Ve své praxi se zaměřuji na pomoc dětem - pomáhám jim zvládnout první dny školky či školy, strach z návštěvy lékaře, žárlivost, když se objeví nový sourozenec, vyžadování neustálé pozornosti, před děsivými sny, nedostatek sebedůvěry, plachost nebo naopak agresivitu, ale i ztrátu milované bytosti či zvířátka. V těchto, ale i dalších situacích, může Bachova květová terapie pomoci zvládnout situaci bez zbytečných stresů a propadání emocím, které oslabují naši obranyschopnost. Dnes je již znám poznatek, že většina nemocí má původ v naší psychice, a tak můžeme díky originálním Bach-květům pomoci citlivé dětské duši vyrovnat se s přetížením v ranném věku a k lepšímu startu do života.

Ve své poradně se také zaměřuji na pomoc s alergiemi a atopickým ekzémem. Používám Bachovu terapii a poznatků z aromaterapie, pečuji o jejich pokožku pomocí bio rostlinných olejů společně s éterickými oleji, které mají vysoký obsah nenasycených mastných kyselin omega 3 a 6, působí výrazně protizánětlivě a hojí pokožku.

Bach-květy mohou užívat i zvířata, Např. pokud je váš zvířecí mazlíček melancholický, agresivní a veterinář vyloučil organickou příčinu, může podávání kapek ve vodě k pití pomoci zlepšit stav zvířete, dobrý účinek prokázalo i užívání v době rekonvalescence po nemoci.

Kolik Vás to bude stát? (Ceník-ZDE)

Konzultace - Cena za 1 hodinu 600

Lahvička 50 ml (dávka na 1 měsíc) cena 350