LYMFODRENÁŽ NOHOU

Manuální lymfodrenáž je masáž lymfatického systému, kterou se odplavují toxické látky z buněk a mezibuněčného prostoru (z kůže, podkoží a svalů). Regeneruje pleť, uvolňuje napětí, odstraňuje únavu. Je účinná při otocích dolních a horních končetin. Jedná se o speciální hmatovou techniku, která má za úkol obnovit a zvýšit oběh lymfy. Pokud lymfatický systém nepracuje, nebo je jeho činnost zpomalena, zůstávají zbytky látkové výměny v tkáních. Tukové buňky zvětšují svůj objem, vytvářejí se tukové polštářky, pomerančová kůže a otoky. Pomocí cíleného masážního tlaku a směru je možné lymfu aktivovat a dosáhnout odplavení škodlivin z těla ven. Lymfatická drenáž je jako preventivní opatření vhodná pro lidi vystavené dlouhému stání, nebo sezení. Pomáhá rychlejší regeneraci po fyzické námaze, turistice, sportu apod. Užívá se jednak při léčbě otoků, ale také ke zlepšení stavu pokožky, ke zrychlení metabolických procesů, slouží k detoxikaci těla, ordinuje se i při rekonvalescenci po liposukcích, dokáže účinně bojovat s celulitidou.

Není vhodná pro osoby s těžší srdeční vadou, s velmi vysokým krevním tlakem a nedoporučuje v počátečních týdnech těhotenství a v průběhu kojení. Při akutním zánětlivém onemocnění žil i kůže, při nejasných břišních obtížích, při otocích způsobených onemocněním ledvin a jater. Lidé s hyperfunkcí štítné žlázy nesmí lymfodrenáž absolvovat.

Manuální lymfodrenáž podporuje hubnutí. Zkušenosti ukázaly, že ženy, které doposud neúspěšně bojovaly s každým dekagramem nadváhy, začnou po masáži úspěšně shazovat. Metabolismus se vrátí do správných kolejí a především se podpoří harmonizace celého těla.

K masáži používám esenciální oleje s grapefruitu a cedru sibiřského. které zlepšují oběh lymfy a zároveň usnadňují detoxikaci solí a těžkých kovů z organismu. Masáž je vhodná k léčbě otoků nohou, urychlení detoxikace a tím i zlepšení stavu pokožky (celulitida, rekonvalescence po hubnutí).  Lehký tlak a speciální hmaty po směru toku lymfy, s pomalou frekvencí uleví vašim nohám. Masáž trvá 60 minut.

Lymfodrenáž nohou Cena za 1 hodinu - 700Kč

  • lymfodrenáž nohou