TĚHOTENSKÁ MASÁŽ s aromaterapií

těhotenská, masáž, aromaterapeutická

Masáž v těhotenství můžeme považovat za prostředek ke zmírnění bolesti zad, kyčlí, beder, nateklých nohou a zároveň za prostředek relaxace a uklidnění nastávající maminky i děťátka. Samotná masáž je jemná, respektuje přání a pocity ženy. Neprovádí se žádné hluboké techniky. Celotělová masáž je bezpečná pro ženy, které mají fyziologický průběh těhotenství (nemají v anamnéze samovolné ukončení těhotenství, potrat, rizikové těhotenství nebo krvácení). Při masáži nastávající maminka odpočívá v leže na boku na lehátku podepřená polštáři. Jemnými tahy masírujeme záda (uvolňujeme bederní oblast a kyčle), celé spodní končetiny (úleva od nateklých nohou a prevence křečí ), ramena, šíji a ruce.  Na závěr je uvolňující masáž obličeje k odstranění napětí a relaxaci mysli. Masáž zad lze provést i v sedě na židli. Masíruji vždy kvalitním bio olejem s přidáním éterického oleje vhodného pro těhotné ženy. Aromaterapeutické oleje s nichž si můžete vybrat ten, který Vám bude nejlépe vonět a shodovat se s Vaším naladěním jsou: LEVANDULE lékařská(ulevuje při bolestech), MANDARINKA (osvěžuje, uklidňuje), BENZOE (pro citlivou pokožku,proti zácpě),ČERNÝ PEPŘ (pomáhá při otocích a únavě), EUKALYPTUS (protiinfekční), CYPŘIŠ (pomáhá na křeč.žíly), ZÁZVOR (pomáhá při křečích), GRAPEFRUIT (uklidňuje,pomáhá při pálení žáhy,únavě),CITRON (osvěžuje, na zažívání),BOROVICE (posiluje při únavě,protiinfekční v dýchacím a močovém ústrojí), POMERANĆ (rozveseluje, pomáhá při úzkosti a napětí, harmonizuje emoce), YLANG-YLANG(pozvedá náladu, zklidňuje nervový systém).

KONTRAINDIKACE MASÁŽE (kdy masáž není vhodná) : 1 trimestr těhotenství(0-13 týden)- NAPROSTÝ ZÁKAZ, rizikové těhotenství, diabetes, nachlazení a virozní stavy, krvácení, onkologická onemocnění.

Jak často masírovat? Je-li maminka bez potíží celotělová masáž se doporučuje 1-2x měsíčně, kratší částečné masáže klidně každý den.

Celotělová masáž cena za 1 hodinu - 800

Částečná masáž  cena za 1/2 hodiny - 450 Kč ( můžete si vybrat :záda, nohy, šíje+ ruce)

Uvolňující masáž z rukou diplomované aromaterapeutky. Na Vaše přání mohu poradit při přírodní léčbě a prevenci pálení žáhy, otoků, křeč.žil a strií, křečí v lýtkách), které aromaterapeutické oleje jsou bezpečné pro těhotné a můžete je využít i k domácímu ošetření daného problému.

  • těhotenská
  • masáž
  • aromaterapeutická